Oružane snage Irana najavile su da će uskoro odgovoriti na, kako su naveli, oružanu pirateriju američke vojske, prenio je rano jutros Radio Slobodna Evropa. Ova reakcija uslijedila je nakon što su Pentagon i predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavili da su američke snage otvorile vatru i zaplijenile teretni brod pod iranskom zastavom koji je pokušao da izbjegne pomorsku blokadu.
Iz Centralne komande SAD saopšteno je da brod „Tuska“ tokom šest sati nije postupio po više puta ponovljenim naređenjima. Zbog toga je američki raketni razarač „Spruans“ ispalio nekoliko projektila u mašinski prostor iranskog teretnjaka kako bi ga zaustavio.
Ovaj incident dodatno je zaoštrio ionako visoke tenzije između Teherana i Vašingtona. Dok SAD opravdavaju akciju sprovođenjem blokade, iranski zvaničnici ovakav potez tumače kao direktnu provokaciju i najavljuju recipročne mjere u najkraćem roku.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!