Odlazak Božovića dolazi u trenutku kada institucija crnogorskog fudbala proživljava najteže dane od osnivanja. Nakon što je nedavno smijenjen izvršni direktor Predrag Kažić, a juče ostavku podnio predsjednik Boris Spalević, povlačenje iskusnog stratega zaokružilo je potpuni institucionalni i sportski krah „plavih”. Božović, koji je uoči Nove godine angažovan kao spasilac i veliko trenersko ime sa međunarodnom reputacijom, nije uspio da stabilizuje ekipu koja se nalazi u katastrofalnoj seriji rezultata.
Budućnost je u poslednjih pet kola bez pobjede i postignutog gola, što je klub potisnulo na peto mjesto tabele, ostavljajući ih podjednako blizu baraža za opstanak i zone koja vodi u Evropu. Situaciju dodatno komplikuje činjenica da klub u prvom krugu nije dobio licencu FSCG za takmičenje na međunarodnoj sceni, pa se čeka novi krug odlučivanja.
Iako je Grof došao sa ciljem da podigne klub iz ruševina, on odlazi u momentu kada ekipa djeluje potpuno bezidejno na terenu. Preostala tri kola prvenstva „plavi” dočekuju bez uprave i stručnog štaba, suočeni sa imperativom pobjeda kako bi uopšte sačuvali šansu za izlazak na evropsku scenu, ukoliko administracija uspije da obezbijedi neophodne dozvole.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!