U meču bez prava na grešku, ključna je bila igra u prvoj polovini posljednje četvrtine kada je domaći tim serijom 11:0 slomio otpor rivala i riješio pitanje pobjednika.
Iako je rival bolje otvorio meč i u nekoliko navrata imao prednost, završnica prve četvrtine pripala je domaćinu koji je preokrenuo rezultat i preuzeo kontrolu. Do poluvremena se igralo u egalu, uz minimalnu prednost.
U trećoj četvrtini viđena je izjednačena borba, ali je isključenje Bauma predstavljalo veliki udarac za goste. Ipak, potpuni prelom uslijedio je tek u završnici, kada je domaći tim zaigrao znatno agresivnije i efikasnije.
Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Nikola Pavlićević sa 17 poena, dok je Aleksa Ilić upisao dabl-dabl učinak (13 poena i 10 skokova). Dvocifreni su bili i Mateo Drežnjak, Nikola Šaranović i Džir Dejvis.
U redovima gostiju istakli su se Koton i Hanter.
Ovom pobjedom ekipa ima skor 6-17 i tri kola prije kraja drži prednost u odnosu na direktnog konkurenta za opstanak, dok naredni meč donosi duel protiv Mega Basketa.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!