Podgorički tim je u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu tokom cijelog meča bio u rezultatskom zaostatku i nije uspio da ozbiljnije zaprijeti domaćinu.
Mega je već u prvoj četvrtini stekla dvocifrenu prednost (25:9), dok je SC Derbi uspio da reaguje serijom 10:0 i smanji na 25:19. Ipak, domaćin je do poluvremena ponovo povećao razliku i na odmor otišao sa vođstvom 47:33.
U drugom poluvremenu Podgoričani su u nekoliko navrata prilazili na jednocifren minus, ali nijesu uspjeli da potpuno uhvate priključak. Posljednju priliku za povratak propustili su sredinom posljednje četvrtine kada je Mega mini-serijom riješila pitanje pobjednika.
Najefikasniji u ekipi SC Derbija bio je Nikola Pavlićević sa 19 poena, dok su Matic Rebec i Aleksa Ilić dodali po 12.
Podgorički tim sada dijeli posljednje mjesto na tabeli sa Splitom uz skor 4-14, a u narednom kolu gostuje u Beču.
Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!