Bord WABA lige donio je jednoglasnu odluku da fajnal-for turnir ove sezone bude održan u Podgorici, nakon što su na konkurs za organizaciju stigle dvije prijave – od ŽKK Budućnost Bemax i bugarske Montane 2003.
Na kraju je odlučeno da domaćin završnice bude podgorički klub Budućnost Bemax, pa će se najbolje ekipe regionalnog takmičenja za trofej boriti u glavnom gradu Crne Gore.
Biće to sedmi put da Podgorica organizuje završni turnir WABA lige. Prvi put grad je bio domaćin 2014. godine u dvorani „Morača“, dok je Budućnost Bemax dvije godine kasnije pred svojim navijačima osvojila titulu pobjedom u finalu protiv Medveščaka.
Na kasnijim završnicama dominirala je ekipa Cinkarne Celje, koja je slavila 2017. godine, kao i tri puta uzastopno u Podgorici – 2022, 2023. i 2024. godine.
Finalni turnir WABA lige ponovo će tako donijeti regionalnu košarkašku elitu u Podgoricu, gdje će se odlučivati o novom šampionu ovog takmičenja.
Foto: ŽKK Budućnost Bemax
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!