Potpuna rekonstrukcija upravljačkog tima
Odluka o smjeni dosadašnjeg rukovodstva epilog je duboke rezultatske i institucionalne krize u taboru „plavo-bijelih”. Doskorašnji Upravni odbor, koji je danas zvanično razriješen dužnosti, činili su Nikola Marković, Ninoslav Kaluđerović, Mileta Šćepanović, Dušan Globarević i Emin Isić.
Nakon odluke gradonačelnika Mujovića, formiran je novi tim ljudi koji preuzima rukovođenje klubom. Zanimljivo je da je jedino Emin Isić zadržao svoju poziciju i u novom sazivu.
Novi Upravni odbor FK Budućnost zvanično čine Emin Isić, Marko Janjević, Aleksandar Bogavac, Brano Mijović, Borivoje Đukanović, Vesna Brajović i predstavnik Hipotekarne banke. Od novog sastava se očekuje hitna reakcija, postavljanje nove sportske strategije i finansijska konsolidacija.
Istorijski krah i sezona za zaborav
Vanredne mjere i direktna reakcija Glavnog grada, koji je većinski vlasnik kluba, uslijedile su nakon katastrofalnih sportskih rezultata u nedavno završenoj takmičarskoj godini.
FK Budućnost je sezonu završila potpuno neočekivano – bez ijednog osvojenog trofeja i na poražavajućem petom mjestu crnogorskog fudbalskog prvenstva. Zbog ovako lošeg plasmana na tabeli, podgorički klub po prvi put nakon niza godina nije uspio da izbori plasman u evropska takmičenja. Gubitak evropske scene i finansijskih bonusa koje ona donosi upalio je crveni alarm pod Goricom, pa se u klubu ubrzano traži hitan izlaz iz krize i povratak na staze uspjeha.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!