Junak trijumfa bio je Kejd Kaningem, koji je ubacio nevjerovatnih 45 poena, postavivši novi rekord franšize u plej-ofu. Na drugoj strani, istim poenterskim učinkom uzvratio je Paolo Bankero (45 poena, 9 skokova), ali to nije bilo dovoljno da Orlando završi seriju.
Na Zapadu, Hjuston nastavlja da piše nevjerovatnu priču. Iako su gubili 0-3 u seriji protiv LA Lejkersa, Rokitsi su brejkom u Los Anđelesu (99:93) stigli do druge uzastopne pobjede i smanjili na 3-2. Bez povrijeđenog Kevina Duranta, Hjuston je do trijumfa vodila cijela startna petorka, a najefikasniji je bio Džabari Smit sa 22 poena. Kod Lejkersa je prednjačio Lebron Džejms sa 25 poena, dok je povratnik Ostin Rivs dodao 22. Hjuston je sada na pola puta da postane prvi tim u istoriji NBA lige koji se vratio nakon 0-3.
Klivlend je u izuzetno efikasnom meču slavio protiv Toronta sa 125:120 i tako preuzeo vođstvo od 3-2 u seriji. Ključne uloge odigrali su Evan Mobli (23 poena, 9 skokova) sa bitnim trojkama u finišu i iskusni Džejms Harden koji je dodao 23 poena. Reptilse je predvodio Ar Džej Beret sa dabl-dabl učinkom (25 poena, 12 skokova), ali su Kavalirsi pred domaćom publikom uspjeli da sačuvaju prednost.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!