Marija je takmičenje u Njemačkoj započela sigurno, preskočivši visine od 178, 182 i 186 centimetara iz prvog pokušaja. Manji zastoj imala je na 189 centimetara, koje je savladala u drugoj seriji. Kada je ljestvica podignuta na 192 centimetra, na zaletištu su ostale samo crnogorska atletičarka i Francuskinja Solen Žikel. Nakon što je Žikelova tri puta rušila ljestvicu, Marija je u trećem pokušaju uspjela da preskoči ovu visinu i osigura prvu poziciju.
Ostala je potom sama na zaletištu i ponovo demonstrirala klasu – u trećoj seriji je letjela preko 194 centimetra. Sa obezbijeđenim zlatom, Vuković je odlučila da napadne lični i nacionalni rekord. Nakon jednog neuspješnog pokušaja na 196, preostala dva skoka prenijela je na visinu od 198 centimetara. Iako je u oba navrata djelovalo da ima neophodnu visinu, ljestvica je za dlaku pala, pa je rekord ovog puta izmakao.
Ovaj trijumf predstavlja nastavak sjajnog niza za Mariju, koja je iza sebe imala izuzetnu dvoransku sezonu krunisanu titulom prvakinje Balkana, kao i rezultatom od 194 centimetra na mitingu u Beogradu. Izvanredno izdanje u Relingenu je najbolja moguća uvertira za Prvenstvo malih država Evrope, koje se 30. maja održava u Monaku. Pored Marije, Crnu Goru će na ovom takmičenju predstavljati još deset atletičara: Marija Bogavac, Kristina Kljajević, Anđela Drobnjak, Iva Đoković, Tomaš Đurović, Risto Drobnjak, Amir Papazi, Mihailo Roćenović, Matija Vojvodić i Ognjen Marsenić.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!