Najvjerniji navijači podgoričke Budućnosti, popularni Varvari, vratili su se u masovnijem broju na tribine tokom meča protiv Mornara, nakon što je dio klupske uprave podnio ostavke. Sa sjeverne tribine poslata je jasna i oštra poruka protiv dosadašnjeg načina vođenja kluba transparentom na kojem je pisalo: “Pun nam je k…. vaših kombinacija, našem klubu treba privatizacija”.
Navijači su transparentom “Ciao Spaleti” ispratili dosadašnjeg predsjednika Borisa Spalevića, čiji su odlazak tražili više od pola godine, a ostavku na mjesto člana Upravnog odbora podnio je i Feđa Smatlik. Ipak, tokom samog meča ponovo se glasno orilo “uprava napolje”, jer Varvari zahtijevaju potpuni odlazak preostalog dijela rukovodstva.
Uprkos pritiscima, preostali članovi Upravnog odbora Ninoslav Kaluđerović, Mileta Šćepanović, Nikola Marković i Duško Globarević, kao i sportski direktor Nenad Maslovar, odbijaju da se povuku. Situacija je otišla toliko daleko da su se za njihove pozicije zauzele i političke partije koje su ih delegirale, a koje čine vladajuću koaliciju u Glavnom gradu. Ova vladajuća garnitura kumovala je gotovo svakoj odluci ove sezone koja je unizila Budućnost i dovela klub na samo dno.
Ipak, njihova posljednja namjera nije prošla. Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović lično se pobrinuo da za šestog trenera “plavih” ove sezone, nakon ostavke Miodraga Božovića, bude imenovan Srđan Radonjić, umjesto člana Upravnog odbora Duška Globarevića koji je bio u opciji.
Konačan rasplet očekuje se na Skupštini kluba koja je zakazana za 14 dana. Tada bi Kaluđerović, Šćepanović, Marković i Globarević trebali da budu i zvanično smijenjeni, shodno klupskom statutu koji jasno propisuje da mandat cijelom Upravnom odboru prestaje onog trenutka kada makar jedan njegov član podnese ostavku.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!