Nakon detaljnog razmatranja sportskih, infrastrukturnih, pravnih, administrativnih i finansijskih kriterijuma, potvrđeno je da su četiri kluba iz crnogorskog šampionata uspješno prošla prvostepeni postupak.
Dozvolu za nastup u Evropi dobili su FK Dečić, FK Sutjeska, FK Mornar i OFK Petrovac. Komisija je jednoglasno odlučila da ovi klubovi ispunjavaju sve stroge uslove koje propisuje krovna evropska fudbalska organizacija.
Budućnost i Breznica pred žalbenim postupkom
Iznenađenje u prvostepenom postupku predstavlja odbijanje zahtjeva FK Budućnost, kao i aktuelnih šampionki u ženskoj konkurenciji, ŽFK Budućnost i FK Breznica. Prema navodima Komisije, njihovi zahtjevi, kao i onaj koji je podnio FK Otrant-Olympic, odbijeni su zbog neispunjavanja finansijskih kriterijuma.
Takođe, licence u prvom krugu nisu dobili ni OFK Mladost, FK Bokelj i FK Jezero, jer nisu ispunili sve kriterijume propisane Pravilnikom o licenciranju i finansijskoj održivosti. Iz Saveza podsjećaju da svi klubovi čiji su zahtjevi odbijeni imaju pravo žalbe, nakon čega će drugostepena komisija donijeti konačnu odluku o tome ko će imati pravo da predstavlja Crnu Goru na međunarodnoj sceni narednog ljeta.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!