„Bemaks arena“ će naredna dva dana ponovo biti centar ženske košarke u regionu, a Podgoričanke ulaze u završnicu kao aktuelne šampionke, nakon što su prošle godine titulu osvojile upravo protiv Celja, i to u gostima.
Ovoga puta trofej brane pred domaćom publikom, ali uz nikad teži zadatak već na startu.
„Čeka nas izuzetno težak meč. Celje uvijek podigne nivo igre na finalnom turniru i svjesne smo kakav nas rival očekuje“, kazala je Ksenija Šćepanović.
U drugom polufinalu sastaju se Montana i Partizan, a sve ekipe u Podgoricu su stigle ranije, što potvrđuje koliko ozbiljno pristupaju ovom turniru.
„Očekuje se možda i najjači fajnal-for do sada. Vjerujem da ćemo pokazati energiju i motiv koji smo gradile tokom cijele sezone“, dodala je Šćepanović.
Zanimljivo je da Budućnost nikada nije osvojila trofej pred svojim navijačima u „Bemaks areni“, ali iz kluba poručuju da ih to ne opterećuje.
„Tradicija postoji da bi se rušila. Očekujemo veliku podršku i vjerujem da ćemo opravdati očekivanja“, poručila je ona.
Polufinalni duel protiv Celja nosi dodatnu težinu jer odlučuje o plasmanu u finale, ali i o nastavku dominacije na regionalnoj sceni.
Subotnji meč imaće i humanitarni karakter – navijači će imati priliku da doniraju igračke za Dječji dom „Mladost“ iz Bijele, koje će biti prikupljene tokom utakmice.
Budućnost će, osim borbe za finale, igrati i za još jednu važnu pobjedu – onu van terena.
Foto: ŽKK Budućnost Bemax
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!