U derbiju drugog kola u grupi A, ekipa Univerziteta Donja Gorica savladala je Studentski dom iz Nikšića rezultatom 51:37 i ostala jedina neporažena ekipa u toj grupi. Nakon izjednačenog prvog poluvremena (21:21), tim UDG-a je u nastavku preuzeo kontrolu i stigao do sigurne pobjede.
Do prve pobjede stigli su i košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, koji su savladali Biotehnički fakultet 64:55, pa sada obje ekipe imaju polovičan učinak nakon dva kola.
Prvijenac je upisao i Pravni fakultet, koji je bio bolji od Građevinskog fakulteta 51:47, dok je Građevinski fakultet jedini bez pobjede u grupi A nakon dva kola takmičenja.
U grupi B dominiraju Ekonomski fakultet i Elektrotehnički fakultet. Ekonomisti su savladali Mašinski fakultet 48:31, dok je ETF ubjedljivo slavio protiv Fakulteta političkih nauka 78:30.
Aktuelni šampion Prirodno-matematički fakultet došao je do pobjede bez borbe, pošto se ekipa Studentskog doma iz Podgorice nije pojavila u zakazano vrijeme u dvorani.
Izvor/Foto: Dan/Meridianbet Studentska liga
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!