Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Albanije rezultatom 2:1 u Nikšiću, u utakmici prvog kola B divizije Lige nacija, iako su izabranice Mirka Marića imale vođstvo u drugom poluvremenu.
Nakon izjednačenog prvog dijela, Crna Gora je do prednosti stigla u 67. minutu. Selma Ličina je sjajno uočila utrčavanje Armise Kuč, koja je efektnim volejom zatresla mrežu i donijela prednost domaćem timu.
Ipak, vođstvo je kratko trajalo. Kapitenka Albanije Megi Doci prvo je u 70. minutu, nakon asistencije Kendrese Krasnići, izjednačila rezultat, da bi samo šest minuta kasnije iz slobodnog udarca postigla još jedan pogodak i kompletirala preokret.
Crna Gora je mogla i ranije do vođstva – Armisa Kuč je odlično proigrala Jasnu Đoković, ali je lopta završila u spoljnom dijelu mreže. Na drugoj strani, istakla se golmanka Ajša Kalač koja je u jednoj akciji zaustavila dva pokušaja protivnica.
U finišu meča na teren se vratila i kapitenka Slađana Bulatović, nakon duže pauze zbog povrede, što predstavlja ohrabrujući signal za nastavak takmičenja.
Crna Gora naredni meč igra već u subotu, kada gostuje selekciji Velsa.
Foto:
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!