Pitanje domaćinstva Dubaija bilo je predmet sporenja prethodnih dana. Uprava kluba iz UAE izrazila je namjeru da se za završnicu sezone vrati u svoju „Koka-Kola arenu”, međutim, podgorički klub je tu opciju odbio. Shodno tome, odlučeno je da Sarajevo, koje je Dubaiju služilo kao baza tokom rata na Bliskom istoku, ostane domaćin prvog susreta i eventualne majstorice.
Izabranici Andreja Žakelja u polufinale ulaze nakon naporne serije i pobjede u majstorici nad rumunskim Klužom. S druge strane, Dubai je svoj put do polufinala trasirao ekspresno, eliminisavši subotički Spartak sa maksimalnih 2:0 u seriji.
Ovaj duel privlači veliku pažnju regionalne javnosti, ne samo zbog uloga koji nosi finale, već i zbog specifičnih okolnosti u kojima Dubai nastupa ove sezone. Prvi okršaj zakazan je za narednu srijedu, dok će se revanš igrati u Podgorici.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!