Pored crnogorskog šampiona, direktnu prohodnost u elitno takmičenje obezbijedili su hrvatska Podravka, danski Esbjerg, francuski klubovi Brest i Mec, njemački HSG Blomberg, mađarski Đer, norveški Storhamar, rumunska Glorija Bistrica i slovenački Krim Merkator. Iz krovne kuće evropskog rukometa napominju da je Francuska jedina zemlja sa dva sigurna predstavnika, pošto je Brest domaći šampion, dok je Mec, kao aktuelni prvak Evrope, donio dodatno mjesto svojoj državi zahvaljujući sjajnim rezultatima na međunarodnoj sceni.
Za narednu takmičarsku godinu ukupno je prijavljeno 17 timova, što znači da je ostalo još šest slobodnih mjesta koja će biti popunjena putem specijalnih pozivnica (wild cards). Za te preostale pozicije konkuriše sedam ekipa, a to su danski Odenze i Nikobing, njemačka Borusija Dortmund, mađarski FTC, norveški Sola i Molde, kao i rumunski ĆSM Bukurešt.
Sistem takmičenja za predstojeću sezonu ostaće nepromijenjen, pa će se 16 elitnih ekipa u grupnoj fazi podijeliti u dvije grupe sa po osam timova. Odluku o tome koji će klubovi dobiti preostale pozivnice donijeće evaluaciona grupa EHF-a, dok će konačan i definitivan spisak svih učesnika Lige šampiona biti ozvaničen uoči žrijeba, koji je zakazan za 26. jun u Beču.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!