Dva mjeseca nakon bolne eliminacije iz Evrokupa, Podgoričani su u sjajnoj atmosferi „MTEL dvorane Morača” pokazali klasu protiv rumunskog predstavnika. Budućnost je meč prelomila serijom 9:0 na početku posljednje dionice, koju je na kraju dobila nevjerovatnim rezultatom 32:11.
Domaćin je od starta nametnuo ritam, predvođen raspoloženim Rašidom Sulejmonom koji je meč završio sa 24 poena. Odličnu podršku imao je u Akselu Buteju (21 poen, 10 skokova) i Aleksi Nikoliću (16 poena). Iako je Kluž u trećoj četvrtini uspio da priđe na pet poena zaostatka, „Plavi” su zadržali kontrolu skoka i visoke procente šuta, što je rezultiralo maksimalnom prednošću od 33 poena razlike u samom finišu.
Sjenku na meč bacila je teška povreda igrača gostiju Kovlijara, koji je nakon duela sa Miletićem pao na parket i na nosilima iznesen iz dvorane. U redovima Kluža najefikasniji je bio Fets Rasel sa 24 poena, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi raspoloženi domaćin.
Budućnost će u polufinalu igrati protiv Dubaija, a termin i lokacija prvog meča (planiranog za 20. maj) biće potvrđeni nakon elektronske sjednice ABA lige, s obzirom na to da se traži rješenje za domaćinstvo kluba iz Emirata zbog situacije na Bliskom Istoku.
U drugom dijelu žrijeba, Cedevita Olimpija je nakon velikog preokreta protiv Crvene zvezde (92:86) izborila majstoricu u Beogradu. Pobjednik tog duela sastaće se u polufinalu sa Partizanom.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!