Prema dostupnim podacima, interesovanje za povratak u Crnu Goru do sada je izrazilo više od stotinu državljana koji borave u zemljama regiona Bliskog istoka i Persijskog zaliva. Među njima je najviše onih koji borave u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, dok se manji broj građana nalazi u Kataru, Omanu, Kuvajtu, Saudijskoj Arabiji, Bahreinu, Libanu i Izraelu.
Iz Vlade navode da se očekuje da bi broj građana koji žele evakuaciju mogao rasti u narednim danima, imajući u vidu procjene o broju crnogorskih rezidenata i turista koji trenutno borave u tim državama.
Kako je saopšteno, nadležne institucije, prije svega Ministarstvo vanjskih poslova i diplomatsko-konzularna predstavništva, u stalnoj su komunikaciji sa građanima i partnerima u regionu kako bi organizovali njihov bezbjedan povratak u Crnu Goru.
Podsjećaju da su u toku aktivnosti na organizaciji evakuacionih letova i pružanju konzularne pomoći svim crnogorskim državljanima koji žele da napuste područja pogođena pogoršanom bezbjednosnom situacijom.
Izvor/Foto: Vlada Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!