Predlog su predstavili poslanici Građanski pokret URA, a šef poslaničkog kluba Miloš Konatar kazao je da bi smanjenje akciza trebalo da važi u periodu od 1. aprila do 30. juna ove godine.
Kako je naveo, cilj je da se ublaže posljedice rasta cijena goriva na međunarodnom tržištu i spriječi lančani rast cijena drugih roba i usluga koji obično prati poskupljenje naftnih derivata.
Konatar je pozvao Vladu da sama preduzme ovaj korak u najkraćem roku, a ukoliko to ne učini, očekuje da rukovodstvo parlamenta hitno zakaže sjednicu na kojoj bi poslanici odlučivali o predloženim izmjenama Zakona o akcizama.
Prema njegovim riječima, rast cijena goriva je globalni problem, ali država mora reagovati kako bi zaštitila standard građana i omogućila stabilno funkcionisanje privrede.
Iz URA su poručili da bi smanjenje akciza doprinijelo stabilizaciji cijena goriva na domaćem tržištu i olakšalo snabdijevanje naftnih kompanija, čime bi se ublažile posljedice trenutne krize na tržištu energenata.
Izvor/Foto: Vijesti/Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!