Todorović je istakla da DNP svoju politiku vodi isključivo samostalno i u interesu građana koji su im dali podršku. Reagujući na Zečevićevu izjavu da NSD nema ništa protiv da DNP da kandidata za šefa podgoričkog parlamenta pod uslovom da „ne talasaju”, ona je naglasila da DNP ne traži pojašnjenja za poteze NSD-a na državnom i lokalnom nivou, pa samim tim neće polagati račune ni Zečeviću, niti bilo kome drugom izuzev sopstvenom rukovodstvu i organima stranke. Todorović je oštro odbacila tezu da NSD bilo šta „ustupa” njenoj partiji, podsjećajući da su jedini u koliciji koji su ustupali pozicije zapravo ljudi iz DNP-a, a posebno lider Milan Knežević koji je prepustio mjesto predsjednika Skupštine Crne Gore Andriji Mandiću, iako mu je ta funkcija pripadala kao nosiocu izborne liste.
Iz DNP-a su poručili da, ukoliko Novoj srpskoj demokratiji ne odgovaraju njihov kandidat i politika, slobodno mogu tražiti rješenje za izlazak iz gradske paralize sa novim koalicionim partnerima u okviru manjine. Todorović je zaključila da je jedno sasvim sigurno i izvjesno – Demokratska narodna partija neće dozvoliti uvođenje prinudne uprave u Podgorici, niti predavanje Glavnog grada u ruke Saše Mujovića.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!