Jednim amandmanom predlaže da se subvencije mogu isplaćivati samo korisnicima usluga u ustanovama koje imaju zaključen sporazum sa Glavnim gradom. Tim sporazumom ustanove bi se obavezale da neće povećavati cijene usluga u odnosu na kalendarsku godinu koja prethodi potpisivanju sporazuma.
Šušić navodi da je obuhvat predložene odluke veoma širok i da gotovo svako lice može ostvariti pravo na subvenciju, što bi, prema njegovim riječima, moglo imati inflatorni efekat i dovesti do rasta cijena usluga.
Drugim amandmanom predlaže da pravo na subvenciju imaju roditelji čija djeca koriste produženi boravak na teritoriji Glavnog grada bez obzira na mjesto prebivališta. Smatra da je ograničenje po osnovu prebivališta neracionalno i diskriminatorsko, posebno imajući u vidu da teritorijalna razgraničenja Podgorice sa opštinama Tuzi i Zeta još nijesu u potpunosti sprovedena.
Trećim amandmanom predlaže da se postupak za ostvarivanje prava na subvenciju, način podnošenja prijava, rokovi i postupanje po prigovorima urede posebnim propisom Sekretarijata za socijalno staranje, navodeći da javni poziv ne može biti normativni akt kojim se utvrđuju kriterijumi i uređuje postupak.
Foto: TVCG
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!