Šćekić navodi da se usvojenim izmjenama nastavlja praksa političkog prekrajanja prošlosti zarad dnevno-političkih interesa, čime se vrijeđaju istorijsko nasljeđe i ideali junaštva, čojstva i državnog dostojanstva. On je podsjetio da je narod 30. avgusta jasno glasao za promjene, kraj DPS-a, prekid privatizacije države i stopiranje falsifikovanja istorije, a ne za diskriminaciju srpskog naroda. Posebno je naglasio da boli činjenica što je za ovakvu odluku glasala i stranka koja je do juče nosila srpski predznak, poručivši da će građani na izborima kazniti one kojima su fotelje postale jedina svetinja.
U saopštenju se ističe da dio avgustovske većine danas sprovodi politike koje suštinski podsjećaju na DPS modele, pokušavajući da građanski koncept države gradi na potiskivanju srpskog naroda, koji je neodvojivi i državotvorni dio Crne Gore. Šćekić je dodao da niko nema pravo da mimo izborne volje gradi aranžmane sa DPS-om pod izgovorom evropskog puta, jer je ta partija izgubila legitimitet u prethodna dva izborna ciklusa. On je zaključio da Srbi koji djeluju u građanskim subjektima ostaju dosljedni istinskoj građanskoj Crnoj Gori – državi koja je zasnovana na ravnopravnosti, slobodi i istorijskoj istini, a ne na selektivnoj pravdi i politički motivisanoj diskriminaciji.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!