Domaćin svečanosti bio je ambasador Evropske unije u Crnoj Gori, Nj. E. Johan Satler.
Iz kabineta predsjednika Skupštine saopšteno je da ovaj praznik, koji se širom kontinenta obilježava kao simbol jedinstva, mira i stabilnosti, predstavlja idealnu priliku za potvrdu strateškog cilja naše države. Mandić je istakao da Crna Gora ima čvrsto opredjeljenje da postane prva naredna članica Evropske unije, dijeleći zajedničke evropske vrijednosti.
Svečanosti su prisustvovali brojni predstavnici diplomatskog kora, državnih institucija, kao i ličnosti iz političkog, javnog života i civilnog društva. Proslava na Ćemovskom polju okupila je partnere i prijatelje Crne Gore u znaku zajedničke evropske budućnosti.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!