Kako je saopštio predsjednik podgoričkog odbora Nove srpske demokratije Radoš Zečević, iz DNP-a je zatraženo da se politički razgovori privremeno odlože do održavanja sjednice gradskog parlamenta, što su u Novoj prihvatili.
Prema njegovim riječima, trenutno nema dodatnih sastanaka između partnera u koaliciji, a dalji razgovori o političkoj situaciji u Podgorici očekuju se tek nakon sjednice Skupštine Glavnog grada.
Sjednica zakazana za 19. mart mogla bi biti neizvjesna, s obzirom na to da su odbornici DNP-a ranije najavili da neće učestvovati u radu parlamenta. Bez njih vladajuća većina ne bi imala dovoljan broj odbornika za rad i odlučivanje, osim ukoliko podršku ne dobije od nekog iz opozicije.
Na dnevnom redu sjednice nalazi se i inicijativa za skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada, ali ni opozicija trenutno nema dovoljno glasova da samostalno izglasa tu odluku.
Zečević smatra da sjednica 19. marta vjerovatno neće donijeti dramatične promjene na političkoj sceni Podgorice, jer, kako navodi, nijedna strana trenutno nema potrebnu većinu za donošenje ključnih odluka.
On je naveo i da bi u postojećim okolnostima jedno od mogućih rješenja mogla biti prinudna uprava, posebno imajući u vidu da su redovni izbori planirani naredne godine. Prema njegovoj ocjeni, funkcionisanje grada u međuvremenu ne bi bilo ugroženo jer je budžet usvojen, a gradske službe rade redovno.
Iz Demokratske narodne partije juče nijesu komentarisali da li će njihovi odbornici prisustvovati sjednici Skupštine Glavnog grada niti kako će se odrediti prema inicijativi za skraćenje mandata.
Foto: Za budućnost Podgorice
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!