Povod za novu raspravu o zastavama bila je situacija iz Berana, odakle je svečano otvaranje diplomatske škole „Gavro Vuković“ izmješteno na Cetinje. Dok je Ćorović tvrdio da se ne radi o bježanju od trobojke istaknute na spomen-kući, već o poštovanju zakona koje beranske institucije krše, Knežević je uzvratio najavom iz svog kraja.
„Čitava Zeta će 13. jula biti sa trobojkama, pa neka dođu Ervin Ibrahimović i Ranko Krivokapić da ih skinu“, poručio je lider DNP-a.
Ćorović je odgovorio da nema ništa protiv tog simbola ako se prođe zakonska procedura, ali je dodao: „Mislim da je sultan Mahmud II dao Srbiji tu zastavu“. Knežević mu je oštro uzvratio da nema potrebe da trobojku predstavlja kao tursku zastavu, naglasivši da je riječ o „zastavi iz Ustava iz 1905. godine i dvorskoj zastavi kralja Nikole“.
Kako se birao VDT: „Gledao je u zemlju u ukopnim cipelama“
Knežević je tokom sjednice iznio i bizarne detalje o tome kako je parlamentarska većina navodno u kabinetu premijera Milojka Spajića vagala da li da podrži aktuelnog vrhovnog državnog tužioca Milorada Markovića.
„Sjeo je na jednoj stolici i gledao u zemlju dok smo mi razmišljali da li da mu damo podršku ili ne. Presudila je na kraju procjena Andrije Mandića da mu treba dati podršku, jer je čovjek došao u ukopnim cipelama na sastanak i da se radi sigurno o čovjeku koji će se uhvatiti u koštac sa kriminalom i korupcijom“, kazao je Knežević.
On je optužio Markovića da je te cipele „ozuo odmah čim je dobio podršku“, da sada nosi skuplja odijela i da „štiti lik i djelo Mila Đukanovića“, upitavši poslanike da li je normalno da parlament bira tužioca, a nema moć da ga smijeni.
RTCG i Gradska TV pod paljbom: Botovi, mimeri i „Džejms Bond“ gledanost
Na tapetu šefa DNP-a našli su se i mediji, konkretno RTCG i RTV Podgorica, za koje tvrdi da su postali klasična partijska glasila Pokreta Evropa sad (PES).
„Zovu mimere, botove, počeće i kućne ljubimce da zovu. Zamislite glavnog urednika koji dolazi kod nekog od lidera parlamentarne većine da se dogovara koga da zovu i šta da pričaju u emisiji“, optužio je Knežević, dok je Gradsku TV nazvao „Džejms Bondom“ jer, kako tvrdi, imaju svega „007 procenata gledanosti“.
Ćorović mu je na ove opaske uzvratio ocjenom da ima odličan smisao za humor, ali i ozbiljan dar za zamjenu teza na političkoj sceni.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!