Na današnjem sastanku u Podgorici, kojem su prisustvovali predsjednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić, predsjednik Izvršnog odbora Jovan Vučurović, kao i predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš sa odbornicima, potvrđen je jedinstven stav ove političke grupacije u tom gradu.
Kako je saopšteno, Nova srpska demokratija neće sarađivati sa DPS-om, posebno kada je riječ o obezbjeđivanju kvoruma i usvajanju budžeta, već će svi ključni politički potezi biti usklađeni isključivo sa partnerima iz aktuelne vlasti.
Na sastanku je dogovoreno i da se preformuliše nacrt budžeta Opštine Pljevlja, kako bi u potpunosti odražavao razvojnu politiku i programske ciljeve sa kojima je ova politička opcija nastupila na izborima.
Istaknuto je i da odbornici NSD-a u Pljevljima nijesu bili dio problema u funkcionisanju vlasti, već da su, kako navode, opravdali povjerenje birača i dali doprinos stabilnosti političkog sistema.
U pregovaračkom timu NSD-a biće predsjednik Opštine Dario Vraneš, poslanik Milan Lekić i šef odborničkog kluba Marko Potparić.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!