Kako navode, riječ je o pokušaju diskreditacije i političkog pritiska uoči glasanja o zakonima koji se odnose na Upravu policije i Agenciju za nacionalnu bezbjednost.
„Očigledno, na smrt isprepadani rastom Nove srpske demokratije i njenim doprinosom borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, mafija i njoj bliski saradnici plasiraju falsifikate koji su napravljeni još prije šest godina“, saopšteno je iz NSD-a.
Iz te partije poručuju da ih takvi pokušaji neće zaustaviti i da će njihovi poslanici ponovo podržati zakone o policiji i ANB-u.
„Cilj ovih napada je da se izvrši pritisak kako ne bismo glasali za zakone koji će zadati ključni udarac mafiji i strukturama koje se još nalaze u bezbjednosnom sektoru“, navodi se u saopštenju.
Iz NSD-a ističu da je borba protiv organizovanog kriminala njihov prioritet i ponavljaju da je, kako kažu, veting u bezbjednosnom sektoru neophodan.
„Nikakve podmetačine i falsifikati neće nas zaustaviti da obezbijedimo uslove da bezbjednosni sistem i pravosuđe dovedu do kraja borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije“, poručili su iz te partije.
Foto: Nova srpska demokratija
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!