Nikolić je na konferenciji za medije u Skupštini saopštio da je odlučio da napusti tu funkciju jer je, kako tvrdi, rad tog tijela pretvoren u politički obračun sa neistomišljenicima.
On je kazao da je DPS učestvovao u radu Anketnog odbora kako bi spriječio da on preuzme ulogu suda ili tužilaštva, ali da se, prema njegovim riječima, umjesto toga pretvorio u prostor za političko prepucavanje.
Nikolić je najavio da će i njegov partijski kolega Oskar Huter u narednim danima podnijeti ostavku na članstvo u tom skupštinskom tijelu.
Prema njegovim riječima, skupštinska većina i Vlada pokušavaju da, kako je naveo, simuliraju demokratiju u parlamentu.
On je ocijenio da, ukoliko postoji potreba da se rasvijetle događaji iz devedesetih godina, uključujući i ubistva, taj posao treba da obave nadležne institucije sistema.
Nikolić je poručio da, ukoliko je bilo ko kršio zakon, treba da odgovara, dodajući da se poslanici DPS-a tome neće protiviti.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!