Inicijativa za skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada, koju je pokrenuo Evropski savez, uvrštena je u dnevni red sjednice zakazane za 19. mart.
Mujović kaže da toga dana ne očekuje nikakav dramatičan rasplet, navodeći da bi eventualna odluka o skraćenju mandata značila izlazak na nove izbore.
“Može se desiti da opozicija predvođena DPS-om, zajedno sa novim članom opozicije DNP-om, uskrati mandat Skupštini. To znači da ćemo izaći na nove izbore i sa zadovoljstvom ćemo im stati na crtu da vidimo kako građani ocjenjuju naš rad” – rekao je Mujović.
On je istakao da nije racionalno da Podgorica u kratkom roku ide na dva izborna ciklusa, ali da je spreman na takav scenario ukoliko do njega dođe.
Gradonačelnik je naveo da je trenutno fokusiran na projekte u gradu, među kojima je otvaranje ponuda za radove na Trgu Božane Vučinić, kao i početak rekonstrukcije Ulice Branka Ćopića.
Prema njegovim riječima, sjednica Skupštine 19. marta mogla bi biti značajna i zbog odluke o subvencijama za produžene boravke u školama, što smatra važnim benefitom za građane.
Mujović je dodao da nije bilo posebnih sastanaka sa partnerima iz vlasti povodom sjednice, ali da svakodnevno komunicira sa predstavnicima PES-a, Demokrata i Nove srpske demokratije, kao i sa odbornikom Bobanom Radevićem.
Foto: Boris Pejović
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!