Odmah iza njega su poslanici DPS-a – Andrija Nikolić sa više od 10 sati, te Mihailo Anđušić, Aleksandra Despotović i Zoja Bojanić Lalović, koji su takođe među najaktivnijima.
Značajnu minutažu imali su i predstavnici vlasti. Iz Demokrata se izdvajaju Boris Bogdanović, Momčilo Leković i Duško Stjepović, dok je iz DNP-a među najaktivnijima Milan Knežević. U Pokretu Evropa sad najviše je govorio Vasilije Čarapić, a aktivni su bili i Miloš Pižurica i Darko Dragović.
U redovima GP URA najviše su se obraćali Miloš Konatar, Dritan Abazović i Filip Adžić, dok su u Novoj srpskoj demokratiji najaktivniji bili Dejan Đurović, Vaso Obradović i Velimir Đoković.
Iz Socijalističke narodne partije najviše je govorila Slađana Kaluđerović, dok je značajnu minutažu imao i Bogdan Božović. U Bošnjačkoj stranci najaktivniji su bili Amer Smailović, Mirsad Nurković i Jasmin Ćorović.
Predstavnici manjinskih partija takođe su učestvovali u raspravama – Ilir Čapuni, Mehmed Zenka i Adrijan Vuksanović, kao i poslanici nezavisnih klubova.
Na drugoj strani, pojedini poslanici iz više partija gotovo da nijesu učestvovali u raspravama. Među najmanje aktivnima su Vladimir Dobričanin iz Ujedinjene Crne Gore i Gordan Stojović iz Pokreta Evropa sad, sa svega nekoliko minuta za govornicom, kao i još nekoliko poslanika koji su govorili manje od pola sata.
Podaci pokazuju jasne razlike u angažmanu – dok su pojedini poslanici dominantno učestvovali u raspravama, drugi su tokom godine ostali gotovo neprimjetni u radu parlamenta.
Izvor/Foto: Vijesti/Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!