Milatović je istakao da će u godini kada Crna Gora obilježava 20 godina od obnove nezavisnosti u našoj zemlji biti organizovan istorijski susret lidera Evropske unije i država regiona.
On je naveo da su pripreme za samit u punom jeku i da su sve nadležne institucije angažovane kako bi Crna Gora bila dostojan domaćin ovog međunarodnog događaja.
Prema njegovim riječima, održavanje samita predstavlja potvrdu međunarodnog ugleda Crne Gore i dokaz da je država prepoznata kao pouzdan partner koji doprinosi stabilnosti i evropskoj perspektivi regiona.
Milatović je poručio da će samit biti prilika da se pošalje jasna poruka da je budućnost Zapadnog Balkana u Evropskoj uniji, te da Crna Gora želi da bude naredna članica EU.
Kako je naveo, očekuje se dolazak brojnih evropskih lidera, među kojima su Emanuel Makron, Fridrih Merc, Pedro Sančez, Đorđa Meloni, Antonio Košta i Ursula fon der Lajen.
Foto: Kabinet predsjednika Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!