Ostavka predsjednice Skupštine Glavnog grada Jelene Borovinić Bojović potvrđuje ono na šta opozicija upozorava već mjesecima – da aktuelna vlast u Podgorici više nema većinu, legitimitet ni političku stabilnost da upravlja gradom, ocijenio je šef kluba odbornika Evropskog saveza (ES) Miloš Mašković.
Komentarišući odluku Borovinić Bojović da se povuče sa funkcije šefice lokalnog parlamenta, Mašković je za “Vijesti” kazao da ovaj potez predstavlja priznanje onoga što javnost odavno zna. Prema njegovim riječima, u Podgorici se svjesno proizvodila institucionalna kriza, blokirao rad administracije i obesmišljavala funkcija Skupštine, čime je grad gurnut u stanje nestabilnosti sa nesagledivim posljedicama. Ipak, on je poručio da postoje demokratski i institucionalni mehanizmi da se prevaziđe kriza koju je proizvela aktuelna vlast i da se obezbijedi normalno funkcionisanje Podgorice.
Mašković je istakao da bi, ukoliko postoji minimum političke odgovornosti, istim principom trebalo da se vodi i aktuelni gradonačelnik Saša Mujović i podnese ostavku, jer je potpuno jasno da vlast u ovom sastavu više nema kapacitet za rad.
Šef kluba odbornika Evropskog saveza podsjetio je na ranija upozorenja opozicije da je jedini cilj vladajuće strukture bio da bez političkog legitimiteta nastavi da upravlja novcem građana i zloupotrebljava javne resurse u partijske i predizborne svrhe. On je zaključio da vlast, koja je nastala prekrajanjem i prevarom izborne volje građana nakon izbora 2024. godine, nastavlja sa opstrukcijama i destabilizacijom Glavnog grada, te da su ovim potezom pokazali da predstavljaju sve osim demokratske i evropske ponude na političkoj sceni Crne Gore.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!