Najavljeno je da će inicijativa za razrješenje predsjednice Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović u ponedjeljak biti ponuđena svim odborničkim klubovima na potpis.
„Ukoliko neko nema većinu, potrebno je preispitati da li ima legitimitet da upravlja Skupštinom“, kazala je Jelena Knežević.
Podršku inicijativi najavili su i odbornici Evropskog saveza, uz ocjenu da aktuelna vlast nema politički legitimitet niti stabilnu većinu. Podsjećaju da su i ranije, kroz inicijativu za skraćenje mandata, ukazivali na institucionalnu blokadu.
„Svaka inicijativa koja vodi razrješenju institucionalne krize i deblokadi funkcionisanja Glavnog grada ima našu podršku“, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je smjena aktuelnog rukovodstva jedan od ključnih koraka ka političkoj odgovornosti i stvaranju uslova za nove izbore, uz poruku da će djelovanje ostati usmjereno ka interesu građana i stabilizaciji političkih prilika.
Podsjećanja radi, inicijativu su najavili odbornici SEP-a Ilija Mugoša i Jelena Knežević, uz obrazloženje da postojeća vlast ne obezbjeđuje funkcionalno upravljanje gradom i da je potrebno preispitati politički legitimitet aktuelnog rukovodstva.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!