Klikovac: Vlast u Podgorici više nema većinu, opozicija preglasala koaliciju
Šef Kluba odbornika DPS-a Andrija Klikovac saopštio je da vlast u Podgorici više nema većinu, navodeći da je to potvrđeno na današnjoj sjednici Skupštine Glavnog grada.
On je na mreži X poručio da je opozicija preglasala vlast i time, kako tvrdi, pokazala da će vladajuća koalicija od sada „uzurpirati vlast“.
Na sjednici je usvojen predlog za izmjenu redosljeda dnevnog reda sa 28 glasova za, pa će odbornici najprije razmatrati odluku o skraćenju mandata Skupštine.
Nakon toga slijede izmjene odluke o osnivanju RTV Podgorica, određivanje vršioca dužnosti sekretara Skupštine, kao i odluka o subvencionisanju dijela troškova produženog boravka za djecu.
Vlast u Podgorici više nema većinu.
Opozicija je preglasala vlast i pokazala da će od danas vladajuća koalicija uzurpirati vlast u PG. pic.twitter.com/UWfks6EPql