Kako su naveli u saopštenju, takvo postupanje predstavlja nastavak, kako tvrde, odnosa parlamentarne većine prema opoziciji.
„Nervozno i osiono postupanje Pejovića predstavlja kontinuitet u djelovanju parlamentarne većine koja ne poštuje Poslovnik o radu, ne uvažava dijalog sa opozicijom i vjeruje da joj pripada pravo da radi šta god poželi“, saopštili su iz DPS-a.
Iz te partije poručuju da takvo ponašanje neće proći i tvrde da je politička situacija u zemlji dodatno opterećena, navodeći da vlast, kako kažu, reaguje represivno prema kritičarima.
„Crna Gora danas ima Vladu koja je na koljenima i koja u paničnom strahu od gubitka vlasti pribjegava represiji prema kritičarima, bilo da dolaze iz parlamentarne opozicije, medija, nevladinog sektora ili od građana na društvenim mrežama“, navodi se u saopštenju.
Poslanički klub DPS-a poručuje da neće tolerisati, kako navode, „pravno i političko divljanje parlamentarne većine“, već će insistirati na radu Skupštine u skladu sa Poslovnikom i zaštiti digniteta parlamenta i svih poslanika.
„Parlament je mjesto za političku debatu, i svako ko bježi od rasprave – tamo mu nije mjesto“, zaključuje se u saopštenju.
Izvor/Foto: DPS
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!