Borovinić Bojović je naglasila da su se na političkoj sceni u Podgorici maske konačno skinule i da više nema prostora za skrivanje onih koji su se do juče predstavljali kao jedini dosljedni zaštitnici određenih interesa.
„Kao što sam prilikom podnošenja ostavke i najavila, reflektor sam okrenula i prema opoziciji, da građani mogu jasno da vide gdje je ko, ko je sa kim, i šta se iza brda valja. I evo, skrivanja više nema, igra žmurki se privodi kraju. Do juče su nam neki držali govore o pravovjernosti, principijelnosti, promukli od vikanja i naglašavanja da su jedini preostali dosljedni srpski predstavnici. Pa još i davali ocjene drugima na tom predmetu, umišljajući da su zaduženi i za izdavanje moralnih sertifikata u politici“, poručila je Borovinić-Bojović.
Odnos prema DPS-u kao nepogrešiva vododjelnica
U svom obraćanju, ona je podvukla da u crnogorskoj politici postoji samo jedno ključno mjerilo koje nepogrešivo razdvaja političke subjekte, a to je njihov odnos prema strukturama bivšeg režima.
Jasno je ukazano na političke posledice trenutnih procesa u Glavnom gradu kroz činjenicu da je na pomolu formiranje potpuno nove vladajuće većine u Podgorici. Ona je dodala da svaka saradnja sa Demokratskom partijom socijalista direktno doprinosi njihovoj političkoj reanimaciji. Sam čin izbora novog predsjednika Skupštine Glavnog grada de fakto znači ozvaničenje te nove većine.
Borovinić Bojović je zaključila da su procesi potpuno ogoljeni i da ne postoje nikakvi eufemizmi niti političke fraze koje to mogu sakriti od očiju javnosti i građana Podgorice.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!