Bojović je podsjetio javnost da su odbornici NSD-a u Zeti bez oklijevanja glasali za istu deklaraciju, rukovodeći se programom stranke, a ne pitanjem praktičnih dometa odluke. On je istakao da je za skidanje ove, kako navodi, sramote sa lica Crne Gore ključna odluka Vlade, u kojoj upravo NSD ima veliki broj funkcija. Šef pljevaljskog DNP-a je javno upitao da li su Lekiću i njegovim kolegama fotelje i pozicije u vlasti postale važnije od poništenja odluke protiv koje su nekada zajedno protestovali, poručivši da Lekićeva logika predstavlja puko saglašavanje sa politikom PES-a i očuvanjem tekovina bivšeg režima DPS-a.
Bojović je otkrio da je DNP napustio Vladu jer premijer Milojko Spajić nije želio da inicira ustavne promjene o uvođenju srpskog jezika kao službenog, niti da podrži dvojno državljanstvo i povratak trobojke. S obzirom na to da NSD čini ključni dio vlasti na državnom nivou bez kojeg nema većine, Bojović smatra da ta partija može da obezbijedi prolaz za ove inicijative, osim ako se ne plaši da će biti zamijenjena opozicionim partijama poput SD-a, SDP-a, HGI-ja ili Mehmeda Zenke. On je odbacio Lekićevu zabrinutost o narušavanju odnosa između Zete i Malesije, naglasivši da ova inicijativa jedino može pokvariti odnose između NSD-a i PES-a. Zbog dubokih razmimoilaženja o esencijalnim pitanjima, Bojović je pozvao na otvaranje rasprave o opstanku koalicije ZBCG, ali je uprkos stavu rukovodstva pozvao odbornike NSD-a u Pljevljima da potpišu zajedničku inicijativu, izrazivši uvjerenje da Lekić nema podršku sopstvenog odbora i partijskog vrha.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!