„Mi sa Evropskom unijom, a on sa DPS-om“, naveo je Bogdanović.
On je kazao da od Milatovića nije bilo reakcija u periodu kada je, prema ocjenama međunarodnih organizacija, Crna Gora bila označena kao država sa elementima hibridnog režima.
„Kad je Crna Gora, po Freedom House-u, padala u kategoriju hibridnog režima, kad su institucije bile zarobljene, a država duboko kompromitovana korupcijom i kriminalom, od Jakova Milatovića nijesmo čuli ni glas, ni tvit, ni riječ“, rekao je Bogdanović.
On je naveo da je posebno paradoksalno što Milatović govori o krizi u trenutku kada, kako kaže, iz Brisela dolaze pozitivne poruke o napretku Crne Gore.
„Gotovo istog dana kada Marta Kos kaže da je uspjeh Crne Gore inspiracija za druge kandidate, kada Marjan Šarec poručuje da je Crna Gora i dalje najnapredniji kandidat za članstvo u EU i kada je zatvoreno novo pregovaračko poglavlje, Milatović poručuje da je ovo Sjeverna Koreja“, rekao je Bogdanović.
Prema njegovim riječima, zakoni o Ministarstvu unutrašnjih poslova i Agenciji za nacionalnu bezbjednost imaju za cilj da pročiste sektor bezbjednosti, a ocjene da vode ka totalitarizmu ocijenio je neutemeljenim.
„Crna Gora ne postaje Sjeverna Koreja zato što pokušava da pročisti policiju i ANB. Naprotiv, ličila bi na propalu državu kada to ne bi pokušala“, kazao je Bogdanović.
Dodao je da predsjednik ima pravo da traži politički dijalog, ali da nema pravo da borbu protiv, kako je naveo, kompromitovanih struktura u bezbjednosnom sektoru proglašava totalitarizmom.
Foto: Skupština Crne Gore
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!