Nakon polaganja vijenca na mjestu ubistva, Adžić je upozorio da nas protok vremena sve više udaljava od rješenja ovog teškog zločina. On je otkrio da je 43. Vlada uspjela da obezbijedi komunikaciju sa neposrednim vinovnicima stravičnog događaja koji su bili spremni da svjedoče, ali da je taj istorijski pokušaj upropašten, zbog čega je izrazio oštro žaljenje.
Prema riječima Filipa Adžića, tokom perioda u kojem je GP URA bio na vlasti, uložen je ogroman napor i pronađen jedini ispravan put ka potpunom rasvjetljavanju ubistva Duška Jovanovića. Ključni proboj u istrazi ogledao se u uspostavljanju direktnog kontakta sa osobama koje su bile direktno uključene u ovaj zločin i koje su izrazile zvaničnu namjeru da svjedoče o detaljima likvidacije. Ipak, Adžić tvrdi da su, bilo iz čistog neznanja ili svjesne loše namjere, određene političke strukture opstruirale i u konačnom potpuno upropastile ovaj pokušaj, čime je zaustavljen ključni napredak postignut tokom mandata 43. Vlade.
Bivši ministar unutrašnjih poslova je podsjetio javnost da je Abazovićeva Vlada formirala posebnu komisiju koja je bila fokusirana isključivo na ovaj istorijski slučaj, a u čiji su rad bili direktno uključeni najviši zvaničnici gotovo svih nadležnih institucija u zemlji. Izražavajući nadu da će se svi izvršioci i nalogodavci ovog stravičnog čina kad-tad naći pred licem pravde, Adžić je poslao poruku i aktuelnoj vladajućoj garnituri. On je naveo da želi da vjeruje kako sadašnja vlast ima jednako dobre namjere i snažnu volju, napominjući da, iako nijesu ispoštovali put koji je trasirala prethodna izvršna vlast, možda postoje i neki drugi modeli za rješavanje slučaja. Na kraju je zaključio da je skidanje ovog velikog bremena sa leđa Crne Gore neophodno kako bi se obezbijedio makar minimalan mir porodici Jovanović koja predugo čeka istinu.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!