Prestižna priznanja najboljim maturantima uručio je gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović. Čestitajući im na postignutom uspjehu, Mujović je istakao da nosioci diplome „Luča“ predstavljaju svjetlost i ponos grada i države. On je naveo da su tokom dosadašnjeg školovanja njihovi uspjesi bili briljantni, te da su pokazali marljivost, predanost i posvećenost, dokazujući da drže do znanja kao ključne stavke.

Gradonačelnik je posebno naglasio značaj obrazovanja kao temelja istinske i intelektualne slobode pojedinca, koja čovjeku omogućava da bez bojazni iznese svoj stav u svakoj prilici, poručivši da je upravo znanje njihov najjači adut koji se ne može svezati.
U ime Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija, maturantima se obratila Marija Gošović, direktorica Direktorata za gimnazijsko i stručno obrazovanje. Ona je naglasila da se pred svršenim srednjoškolcima otvara novo životno poglavlje ispunjeno važnim odlukama. Gošović ih je posavjetovala da ih, bez obzira na to da li nastavljaju obrazovanje ili se opredjeljuju za profesionalni razvoj, uvijek prate vrijednosti poput odgovornosti, poštenja i upornosti, te da se pravi uspjeh mjeri načinom na koji svojim talentima obogaćuju živote drugih.

U ime generacije maturanata Gimnazije „Slobodan Škerović“, prisutnima se obratio Lorijan Ličina, poručivši da Luča nije samo dokaz o odličnom uspjehu, već simbol zajedničkog odrastanja, truda, prijateljstava i neprospavanih noći.

Na ovogodišnjoj manifestaciji posvećenoj najboljim učenicima Podgorice ukupno je nagrađeno 296 osnovaca, među kojima je 280 dobitnika diplome „Luča“ i 16 onih koji su osvojili prva tri mjesta na državnom takmičenju. Kada je riječ o srednjim školama, priznanja su uručena za 283 maturanta – od kojih je 267 dobitnika diplome „Luča“, dok je preostalih 16 osvojilo visoke pozicije na državnim takmičenjima.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!