Prva dionica u dužini od 600 metara trebala bi biti završena u narednih 15 dana. Iako se ova naselja nalaze nadomak Podgorice, decenijama su bila bez adekvatnog vodosnabdijevanja.
Mještanin Veselin Radusinović istakao je da su se do sada snalazili koristeći bistijerne, kišnicu ili donoseći bidone sa vodom iz grada, što nije bilo dostojno života u 21. vijeku. On je izrazio uvjerenje da će primarni vodovod biti spojen tokom ove godine, što će značajno oživjeti ovaj kraj i omogućiti ljudima bolje uslove za rad i boravak na selu.
Kompletna izgradnja mreže planirana je da bude završena do kraja naredne godine. Već za sutra se očekuje raspisivanje tendera za drugu dionicu radova, čime se nastavlja intenzivno ulaganje u infrastrukturu ovog dijela Lješanske nahije, a mještani poručuju da ovaj proces više niko ne može zaustaviti.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!