Direktor „Puteva“ Radoš Zečević najavio je da je plan za ovu godinu ambiciozan – povećanje učinka za deset odsto u odnosu na lani, odnosno oko 110 kilometara rekonstruisanih ulica, zbog čega se planira i uvođenje treće asfalterske ekipe.
Uprkos tome što „Putevi“ zbog nepovoljnih vremenskih prilika kasne oko deset kilometara u odnosu na sopstvene projekcije, radovi su se intenzivno izvodili na velikom broju lokacija, sa jasnim fokusom na ravnomjeran razvoj kako gradskog jezgra, tako i prigradskih naselja. Potpuno su sanirane Piperska i Brskutska ulica, Kakaricka gora, neimenovane ulice na Koniku, kao i Ulica Princeze Ksenije, dok su značajni poslovi završeni i u Gornjoj i Donjoj Vrbici. Pored teritorije Glavnog grada, „Putevi“ su kao treća lica angažovani i na području Zete, gdje su realizovali poslove u vrijednosti između 500 i 600 hiljada eura.
Trenutno su u fokusu i projekti koji rješavaju problem parkiranja u gradu. U toku je izgradnja novih parking prostora u Momišićima i u Ulici Kralja Nikole, koji će donijeti ukupno više od 120 novih parking mjesta. Za naredni mjesec najavljen je puni tempo rada na osnovu naloga Sekretarijata za saobraćaj, a mehanizacija, koja u punom pogonu troši oko sedam tona goriva dnevno, seli se na nove lokacije u Piperima (Kamenik) gdje je planirano 6 do 7 kilometara asfalta, kao i u naselje Brežine.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!