Četvrta premijera Gradskog pozorišta Podgorica u ovoj godini biće izvedena 14. marta u 20 časova u Velikoj sali Kulturno-informativnog centra „Budo Tomović“. Riječ je o predstavi „Što više jede, praznija postaje“, za koju tekst potpisuje Katja Faišku, dok režiju potpisuje Minja Novaković.
Predstava otvara novu umjetničku platformu – Index scenu, koja je namijenjena mladim autorima i savremenim scenskim poetikama.
Direktorica Gradskog pozorišta Sandra Vujović kazala je da je Index scena zamišljena kao prostor podrške novim generacijama umjetnika i razvoju savremenog scenskog izraza.
Predstava govori o procesu tugovanja nakon gubitka bliske osobe i emotivnim posljedicama koje takvo iskustvo ostavlja na pojedinca, istražujući teme ranjivosti, praznine i pokušaja pronalaženja unutrašnje ravnoteže.
Dramaturgiju potpisuje Minja Novaković, scenografiju Angela Božović, kostime Mia Đurović, koreografiju Maša Kagao Knez, dok je kompozitor Milivoje Pićurić.U predstavi igraju Vanja Jovićević, Anđelija Rondović, Bogdana Kostić, Ivona Raković, Marta Šćekić i Nevena Penava.
Reprizno izvođenje zakazano je za 15. mart u 20 časova u Velikoj sali KIC-a „Budo Tomović“.
Izvor/Foto: Vijesti/Duško Miljanić
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!