Muzički program otvara beogradski sastav Stereo Deficit, koji će nastupiti 2. juna u 21:00 čas na platou ispred objekta „Banja“. Riječ je o autentičnom Arctic Monkeys tribute bendu, koji su 2010. godine u Kruševcu osnovala trojica braće iz ljubavi prema progresivnom britanskom indie-rock zvuku. Tokom godina, bend je stekao status jednog od najenergičnijih u regionu i postao dio prestižne Real Tribute organizacije. Podgorička publika će moći da uživa u vjernom izvođenju planetarnih hitova kao što su „Do I Wanna Know“, „Why’d You Only Call Me When You’re High?“, „I Wanna Be Yours” i „Arabela”.

Nakon njih, u Karađorđev park 5. juna u 21:00 čas stiže mađarski sastav Piknik Park. Ovaj renomirani tribute bend iz Budimpešte već dugi niz godina krstari Evropom, puneći klubove i festivale u Njemačkoj, Srbiji i Hrvatskoj, zahvaljujući nevjerovatno vjernom prenošenju sirove energije i emocije legendarnog američkog nu-metal benda Linkin Park. Na njihovom repertoaru naći će se hronološki presjek opusa grupe – od ranih numera „One Step Closer” i „Crawling”, preko kultnih generacijskih himni „In the End” i „Numb”, pa sve do kasnijih studijskih uspješnica „Breaking the Habit”, „Bleed It Out” i „New Divide”.

Sekretarijat za kulturu Glavnog grada podsjeća da ovi koncerti donose savršen uvod u ljetnju festivalsku sezonu, spajaju fanove različitih generacija, a ulaz za oba događaja je potpuno besplatan.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!