Službenici Uprave policije – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica isključili su iz saobraćaja vozača autobusa M.R. (33) nakon što je kontrolom utvrđeno da je upravljao vozilom pod dejstvom alkohola. Incident se dogodio ispred jedne podgoričke osnovne škole, tokom ciljane akcije usmjerene na bezbjednost organizovanog prevoza učenika.
Autobus, koji je u vlasništvu turističke agencije iz Budve, bio je angažovan za prevoz djece, ali je intervencijom saobraćajne policije spriječena potencijalno rizična situacija. Odmah nakon alkotestiranja, vozač je sklonjen sa radnog mjesta, dok je prevoz učenika preuzeo drugi vozač, čime je omogućeno da djeca bezbjedno stignu na odredište.
Iz Uprave policije ističu da se ove aktivnosti sprovode u okviru pojačanih kontrola u zonama škola i vrtića, sa posebnim akcentom na zaštitu najmlađih. Policijski službenici će i u narednom periodu nastaviti sa preventivnim radnjama i provjerom tehničke ispravnosti vozila, kako bi se eliminisali svi faktori rizika i unaprijedila sigurnost u saobraćaju.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!