Novi komad Dragana Koprivice na scenski način donosi aktuelnu storiju o „blagodatima“ mobilne telefonije u savremenom društvu. Predstava otvara ključna pitanja o stepenu narušavanja međuljudskih odnosa i klasične, neposredne komunikacije u brojnim svakodnevnim situacijama. Kroz igru na sceni, komad šalje jasne i snažne poruke o alijenaciji (otuđenju) savremene ličnosti, podjednako pogađajući i starije i mlađe generacije.
Glavnu ulogu u predstavi tumači talentovani dramski amater Darko Bulić, koji je već prepoznatljiv publici kroz ranije angažmane i nastupe u projektima Studentskog teatra. Pored njega, glumačku postavu čine Danijela Šundić, Vuk Rašković, Emir Tičić, Larisa Sekulović i Damjan Popović. Za tehnički dio predstave, odnosno kao majstor tona i svjetla, zadužen je Dražen Milić.
Put u Bijelo Polje na Festival dramskih amatera
Podgorička premijera predstavlja tek početak intenzivnog života ovog pozorišnog komada. Već sljedećeg dana, u četvrtak, Studentski teatar će sa ovom predstavom nastupiti u takmičarskom dijelu 55. Festivala dramskih amatera Crne Gore, koji se tradicionalno i ove godine održava u Bijelom Polju.
Nakon festivalskog nastupa na sjeveru države, ansambl Studentskog teatra planira turneju i izvođenja komada „Neki novi ljudi“ i po drugim crnogorskim gradovima.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!