Festival, koji je počeo sa radom još 2007. godine, tokom decenija je postao ključna podrška domaćoj muzičkoj i festivalskoj sceni, ugostivši brojne regionalne zvijezde. Program počinje u 15 sati i trajaće do ponoći, a ulaz je, kao i prethodnih godina, besplatan.
Manifestaciju otvara podgorički sastav Rupa u tepihu, nakon čega slijedi elektronski segment sa di-džejevima kao što su Cuphase, Neuro DnB i Skunk Fu. Hip-hop blok rezervisani je za nastup gostiju iz Beograda, Braće Green, te takmičenja u rep betlovanju, fristajlu i hip-hop densu. Od 20 sati kreće koncertni dio u okviru kojeg nastupaju Paradigma, Roba bez greške, Pera Brada Potomak i kultni bend Deca loših muzičara u punom sastavu.

Pored muzike, posjetioce očekuju izložbe umjetnika i alternativnih galerija, kao i promotivne cijene pića. Zahvaljujući podršci Nikšićke pivare, novo pivo „Alter“ od 0,5 litara biće dostupno po cijeni od dva eura. Za najbolje učesnike u MC betlu obezbijeđena je i nagrada od 200 eura.
Najavljen tribjut koncert posvećen grupi Red Hot Chili Peppers
Kao uvertiru u festival, NVO MAK organizuje i tribjut koncert posvećen grupi Red Hot Chili Peppers u utorak, 19. maja, u podgoričkom pabu. Na koncertu će nastupiti bend iz Bosne i Hercegovine koji godinama izvodi hitove ovog svjetski poznatog sastava.

Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!