Potpredsjednik Vlade je naglasio da su postignuti rezultati direktan plod profesionalnosti i koordinisanog rada bezbjednosnih institucija, ali i jasne političke volje da se Crna Gora u potpunosti očisti od uticaja organizovanog kriminala. On je poručio da borba protiv narko-klanova neće stati i da svaka kriminalna grupa, bez obzira na svoju finansijsku ili organizacionu moć, mora biti svjesna da je država institucijalno nadmoćnija. Bečić je pohvalio pripadnike Uprave policije i tužilaštva na hrabrosti i istrajnosti u sprovođenju ovako složenih operacija.
Beskompromisan nastavak borbe protiv kriminala
U svojoj izjavi, Bečić je podvukao da država nastavlja još odlučnije u pravcu uspostavljanja pune vladavine prava i sigurnosti za sve građane. On je poručio da se neće napraviti nijedan korak nazad u misiji demontiranja kriminalnih piramida koje su pokušale da se nametnu kao paralelni sistem moći. Ovakve akcije, prema stavu zamjenika premijera, vraćaju povjerenje građana u institucije i šalju nedvosmislenu poruku međunarodnoj zajednici da je Crna Gora pouzdan partner u globalnoj borbi protiv ilegalne trgovine narkoticima i oružjem.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!