Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović sa saradnicima obišao je Zagorič, gdje su u prethodnom periodu realizovani radovi na sanaciji Piperske, Bratonožićke i Ulice Iva Andrića. Kako je saopšteno, radovi su uspješno završeni i saobraćajnice su stavljene na raspolaganje građanima.
Radovi na Bratonožićkoj ulici izvedeni su na dionici dugoj oko 670 metara, prosječne širine pet metara, a vrijednost projekta iznosila je oko 90 hiljada eura. U Piperskoj ulici uređena je saobraćajnica dužine oko jedan kilometar, prosječne širine šest metara, za šta je izdvojeno oko 200 hiljada eura.
Tokom obilaska, Mujović je najavio da će uskoro početi i rekonstrukcija Ulice Branka Ćopića, projekta koji je, kako je naveo, godinama bio blokiran zbog problema sa eksproprijacijom zemljišta. Nakon dobijanja građevinske dozvole, gradska uprava već je pokrenula proceduru za početak radova.
Gradonačelnik je takođe najavio i izgradnju transformatorske stanice u Zagoriču, koja će biti realizovana u saradnji sa kompanijom CEDIS, ističući da gradska uprava nastavlja ulaganja u razvoj infrastrukture i ravnomjeran razvoj svih djelova Podgorice.
Izvor/Foto: Glavni grad Podgorica
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!