Tokom proteklog vikenda crnogorska policija uhapsila je 87 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola ili narkotika, te drugih težih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja. Iz Uprave policije je saopšteno da je u istom periodu evidentirano 58 saobraćajnih nezgoda u kojima su dvije osobe poginule, i to u udesima u Danilovgradu i Kotoru. U ovim nezgodama sedam osoba je zadobilo teške tjelesne povrede, dok je njih 14 prošlo sa lakšim povredama.
Od ukupnog broja lišenih slobode, 36 vozača je sankcionisano zbog vožnje sa više od jednog promila alkohola u krvi ili odbijanja alkotestiranja, dok je njih 15 uhapšeno zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci. Preostala 34 vozača privedena su zbog drugih teških saobraćajnih prekršaja i djela iz Krivičnog zakonika. Najviše hapšenja zabilježeno je u Podgorici, gdje je privedeno 39 osoba, zatim u Nikšiću 13, dok su u Herceg Novom i Budvi uhapšena po četiri vozača.
U okviru represivnih aktivnosti, saobraćajna policija je podnijela 180 prekršajnih prijava i izdala 1.873 prekršajna naloga. Privremeno je oduzeto deset pari registarskih oznaka, a isto toliko vozila isključeno je iz saobraćaja. Iz Uprave policije ponovo su apelovali na sve učesnike u saobraćaju da striktno poštuju propise kako bi doprinijeli sopstvenoj i bezbjednosti ostalih građana na putevima.
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!