Linija je dostupna 24 sata dnevno, sedam dana u nedjelji, a uspostavljena je u okviru Međusektorske radne grupe za uspostavljanje mehanizma za bezbjednost novinara, saopšteno je iz Sindikata medija Crne Gore.
Iz Sindikata su pozvali novinare i medijske radnike da koriste ovaj broj u situacijama kada su izloženi prijetnjama, napadima ili drugim oblicima pritiska, kako bi nadležne institucije mogle pravovremeno da reaguju i pruže potrebnu podršku.
Uspostavljanje besplatne linije inicirao je Sindikat medija, a realizovano je uz podršku kompanije Mtel, kao dio aktivnosti usmjerenih na jačanje zaštite novinara i medijskih profesionalaca u Crnoj Gori.
Pokretanje ove linije predviđeno je i Medijskom strategijom Crne Gore za period 2023–2027.
Iz Sindikata podsjećaju da je Vlada nedavno formirala Međusektorsku radnu grupu za bezbjednost novinara, čiji je zadatak koordinacija institucija u slučajevima prijetnji i napada, kao i obezbjeđivanje besplatne pravne i psihološke pomoći. Od početka rada Radne grupe, 4. marta, zaprimljeno je šest prijava novinara po kojima je već postupano.
Foto: Pixabay
Šta misliš?
Podijelite reakciju ili ostavite komentar - želimo da čujemo Vaše mišljenje!